تاثیرات محرومیت از خواب بر چهره و صورت

تاثیرات محرومیت از خواب بر چهره و صورت

3

به روز رسانی زمان واقعی به طور مستقیم بر روی دستگاه شما، اشتراک در حال حاضر.

ساعات كار طولانی تر شده و مسیرهای طولانی به محل كار و منزل، خواب را بیشتر تحت تاثیر قرار داده است. به علاوه افرادی كه خسته از محل كار به منزل برمی گردند ممكن است به جای خوابیدن به تماشای تلویزیون یا گشت و گذار دراینترنت مشغول شوند.

خواب نامناسب سطح هورمونهای استرس را بالا می برد و متابولیسم بدن را دچار اختلال می كند. این اختلالات می توانند به افسردگی،‌ چاقی، بیماری های قلبی، دیابت، و فشار خون بالا منجر شوند.

یک مطالعه جدید نشان می دهد که محرومیت از خواب ویژگی های صورت از جمله چشم ها، دهان و پوست و عملكرد آنها را تحت تاثیر قرار می دهد. نتایج نشان می دهد که چهره افراد محروم از خواب با داشتن پلک افتاده، چشم های قرمز، چشم های متورم و تیرگی دور چشم مشخص می شوند. کمبود خواب با پوست رنگ پریده، چین و چروک و یا خط های ریز كنار لب ها در ارتباط است. این افراد همچنین نگاه غمگین تر است و اندوه ناشی از خستگی همراه با آن هاست.

از آنجا که چهره حاوی مقدار زیادی از اطلاعات که به واسطه آن انسان ها با هم تعامل می كنند. میزان خستگی كه افراد نشان می دهند در رفتار دیگران با آنها تاثیرگذار است.

مطالعه ای در ماه سپتامبر در موسسه کارولینسکا در استکهلم، سوئد انجام شد. از ده نفر در دو نوبت جداگانه عکس برداری شد: بعد از هشت ساعت خواب طبیعی و پس از ۳۱ ساعت  محرومیت از خواب.  این عکس ها در آزمایشگاه در  ساعت ۱۴:۳۰ در هر دو وضعیت گرفته شد.

چهل شرکت کننده به ۲۰ عکس صورت با توجه به ۱۰ حالت چهره، خستگی و غم و اندوه امتیاز دادند. ادراک صورت شامل یک شبکه عصبی تخصصی و یکی از توسعه یافته ترین مهارت های ادراکی بصری در انسان است. ظاهر صورت می تواند قضاوت ویژگی هایی مانند اعتماد، پرخاشگری و شایستگی را تحت تاثیر قرار دهد.

به روز رسانی زمان واقعی به طور مستقیم بر روی دستگاه شما، اشتراک در حال حاضر.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.